چالش موجودی، فروش اعتباری، تأمین در شرایط اقتصادی فعلی کشور

چالش موجودی، فروش اعتباری، تأمین در شرایط اقتصادی فعلی کشور

نويسنده: سينا سليمي املشي

11 تیر 1397

مسائل چندماهه اخیر اقتصاد کشور که زمزمه‌های آن از نیمه دوم سال 96 به گوش می‌رسید تبعات گسترده‌ای در شرکت‌ها و بازار داشته است.

بیشترین ضربات به شرکت‌هایی وارد شده است که بطور مستقیم و غیر مستقیم با ارز ارتباط داشته‌اند. هرچند کاهش نقدینگی تخصیص یافته بازار و رکود سنگین تقریبا به تمامی مجموعه‌ها آسیب رسانده است.

بطور کلی شرکت‌ها ترکیبی از شرایط نقد فروشی و فروش اعتباری را در ساختار تسویه خود لحاظ می‌کنند تا بتوانند مشتریان در بخش‌های مختلف بازار را تحت پوشش قرار دهند.

فشارهای اقتصادی اخیر منجر به جهت‌گیری جریان نقدی بازار به سمت ارز و سکه شده است و این موضوع حجم نقدینگی قابل استفاده در کالاهای مصرفی و میل به این موضوع را کاهش داده است.

از طرفی بسیاری از فروشندگان که با فروش‌های اعتباری 2 الی 3 ماهه کالاهای خود را در ابتدای سال فروخته‌اند اکنون و در زمان تسویه با افت شدید ارزش ریالی کالاهای فروش رفته خود در مقایسه با ارزش ارزی آن مواجه شده‌اند.

این موضوع و کاهش مداوم ارزش پول ملی، فروش اعتباری را با چالش جدی مواجه کرده است و از سوی دیگر ترس‌ از دست دادن ارزش پول توسط صاحبان سرمایه و گرایش به بازارهای زودبازده ارز و سکه، بازار را در رکود جدی فرو برده است.

در این شرایط راهکارهای که می‌تواند تا حدی شرایط را تسهیل کند وجود دارد:

1- اولین راهکار برای مواجهه با این شرایط مدیریت موجودی در کل زنجیره تأمین است تا سیکل نقد شوندگی موجودی درزنجیره تأمین کاهش یابد، بطور ویژه موجودی در لایه‌های نهایی زنجیره باید به سرعت به گردش در بیاید.

2- کنترل موجودی لایه های نهایی فروش یکی از راهکارهای جلوگیری از انباشت موجودی به جهت برخورداری از ارزش زمانی پول است.

3- به جای فروش اعتباری به افزایش تخفیفات نقدی و کاهش حجم فاکتور می‌توان بعنوان یک راهکار کوتاه مدت توجه کرد. توجه داشته باشید که با توجه به شرایط بازار بطور حتم حجم فروش در بسیاری از کسب و کارها افت خواهد داشت بنابراین بهتر است این موضوع توسط مدیران مدیریت شود تا از خروج کالا و انباشت اعتباری آن در نقاط فروش جلوگیری شود.

4- بسیاری از اقلام اساسی حتی ممکن است با افزایش فروش مواجه شوند، زیرا در این شرایط و نگرانی‌های موجود در کشور بسیاری از مصرف‌کنندگان از بیم عدم تأمین اقلام اساسی مورد نیاز خود، اقدام به خرید برای نیازهای آتی خود خواهند داشت. استفاده از ظرفیت موجود برای مجموعه‌های تأمین این اقلام یکی از نکات فعلی بازار است.

5- نیاز مدیریت هزینه‌ها در شرایط کنونی بازار بیش از پیش خودنمایی می‌کند، اغلب به جهت الزام وقوع حداقل فروش و درگیری‌های سازمانی برای دستیابی به آن، هزینه فدای درآمد می‌شود، در صورتی که مدیریت هزینه و درآمد الزام کلیدی برای دستیابی به حداکثر سود سازمان است، توجه به ابعاد مدیریت زنجیره تأمین می‌تواند در این بخش بسیار راه‌گشا باشد. کاهش 20 تا 60 درصدی در هزینه‌های مختلف زنجیره‌تأمین و افزایش 20 تا 30 درصدی در جریان‌های نقدی پس از کسر مالیات نشان دهنده اهمیت استفاده صحیح از توان مدیریتی در زنجیره تأمین است. توجه داشته باشید که مدیریت زنجیره تأمین یک نیاز جدی در سازمان‌ها است و در شرایط فعلی مجدداً نیاز به آن نمایان‌تر شده است.

6- طراحی برنامه یکپارچه تأمین، تولید، انبارش، توزیع، فروش و بازاریابی در کنار مدیریت دقیق اجرایی برنامه برای شرایط بحرانی فعلی یکی از راهکارهای مفید خواهد بود که می‌تواند نگرش تمامی سرمایه‌های انسانی سازمان را نسبت به منابع سازمان و برنامه‌های آن یکپارچه کند.

7- بهترین استراتژی برای شرکت‌هایی که در بخش صادرات فعالیت داشته‌اند، تمرکز بیشتر در صادرات و توسعه بازارهای صادراتی است. همچنین این موضوع در صورت وابستگی مستقیم یا غیرمستقیم شرکت به نرخ ارز، ریسک هزینه‌های تأمین و تولید را کاهش خواهد داد.

8- و ...

استفاده از مطالب با ذکر منبع کلينيک تخصصی زنجيره تأمين بلامانع است.